Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 554,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. * Blog *
  3. Novela různách zákonů platná od 6.1.2023
05.01.2023

Novela různách zákonů platná od 6.1.2023

Jak jsem pracovala v začátku nového roku 2023? Zatím samá administrativa, než se zase vrhnu na tvoření :) Takže to pro vás ve zkratce shrnu:

1. Ověřování recenzí na e-shopu

Hodnocení s odznakem Ověřená recenze pochází od zákazníků, kteří hodnocený produkt u mě v minulosti prokazatelně zakoupili. Objednávky se párují s účtem registrovaného uživatele, který daný produkt zakoupil, nebo s e-mailem zákazníka, který produkt hodnotil na základě e-mailové výzvy obdržené po nákupu produktu. U ostatních recenzí bez odznaku nedokážeme nákup ověřit, ale pochází od registrovaných zákazníků. Celkové hodnocení se počítá aritmetickým průměrem všech hodnocení produktu. Žádné recenze nemažu a zobrazuji všechna pozitivní i negativní hodnocení.

2. Nové zobrazování a počítání slev

Legislativa cílí ve velké míře na nekalé praktiky obchodníků, kteří před slevovými akcemi uměle navyšují původní ceny produktů a v následných “bombastických” akcích sleva reálně není tak vysoká, jakou proklamují. Nově je nutné uvádět cenu před slevou jako nejnižší cenu produktu, za kterou se prodával v posledních 30 dnech.

Tyto nekalé praktiky na mém eshopu rozhodně nehrozí a všechny případné slevy jsou zde již od počátku zadání produktu, tedy i několik měsíců až let :D

3. Transparentní informování spotřebitelů

Zákazníky musím předem informovat o způsobech a cenách doprav a plateb, uvádět informace o mě jako podnikatelském subjektu, o způsobu vyřízení reklamací i odstoupení od smlouvy, čase dodání objednaných produktů a zárukách. To vše naleznete v obchodních podmínkách.

4. Změny ve VOP, zasílání návodů a přikládání nezbytných dokumentů do e-mailu

S novelou můžu nově zasílat návody ke zboží elektronicky (není nutné je zasílat v papírové podobě). K e-mailu potvrzujícímu objednávku je ovšem nově nutné přikládat aktuální obchodní podmínky v neměnném formátu (například PDF).

5. Změna tlačítka potvrzujícího objednávku

Z tlačítka, které odešle objednávku na e-shopu, musí být nově zřejmé, že odesláním objednávky vzniká spotřebiteli povinnost platby za objednávku. Z mé strany se změnilo znění objednávkového tlačítka na “Dokončit objednávku zavazující k platbě".

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz